פרופ' יוסף זינגר קיבל מדליית הערכה מאוניברסיטת פוליטכניק מניו-יורק 

פרופסור אמיריטוס יוסף זינגר מהפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון זכה במדליית הערכה מאוניברסיטת פוליטכניק בברוקלין, ניו-יורק. המדליה הוענקה לו
בטקס משותף לטכניון ולפוליטכניק, שהתקיים בטכניון בחיפה ב-4 בינואר 2006 בנוכחות נשיאי שני המוסדות וקהל מוזמנים מכובד.

המדליה הינה אות הערכה של האוניברסיטה הוותיקה. פוליטכניק החליטה לציין את חגיגות 150 שנה להקמתה בחלוקת מדליה לנבחרים מבין בוגריה לדורותיהם, כדי לשמש דוגמה לסטודנטים שילכו בעקבותיהם. הוועדה שהוקמה למטרה זו בחרה ב-37 מהיותר מוכשרים מבין בוגריה, שבלטו בתרומתם המיוחדת לאוניברסיטה, לארה"ב ולעולם. כל אחד ממקבלי המדליה הינו חלוץ מחקר ומוביל בתחומו בחקר החלל, התעופה, האלקטרוניקה הביולוגיה ועוד. ביניהם בעלי המצאות ופטנטים שימושיים לחברה ולקהילה (צג LCD, עדשות-מגע, מערכות מבוססות לוויינים ועוד). את המדליות חילקה האוניברסיטה לנבחרים בטקס שהתקיים בארה"ב ב-29 בספטמבר 2005. כמחצית מהנבחרים לא יכלו להגיע לטקס המקורי, והפרס נשלח להם בדואר.

פרופ' זינגר, שבשנות החמישים השתלם בפוליטכניק לתארים השני והשלישי, נמצא גם הוא ראוי למדליה, אך לא יכל להגיע לטקס המקורי. מתוך הערכה רבה לתרומתו הגדולה של פרופ' זינגר הוחלט לקיים עבורו טקס מיוחד של הענקת המדליה בישראל. לשם כך הגיע לארץ נשיא פוליטכניק, ג'רי מקארתור הולטין, להעניק לו באופן אישי את המדליה.

את הטקס רב-הרושם הנחה פרופ' עמרי רנד, הדיקן החדש של הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל. דברי ברכה נשאו פרופ' יצחק אפלויג, נשיא הטכניון, וג'רי מקארתור הולטין, נשיא פוליטכניק. פרופ' זינגר הודה למי שמצאו אותו ראוי לפרס, וכן לכל באי הטקס, והעלה זיכרונות מתקופת לימודיו בארה"ב ומהקשרים שנמשכו בינו לבין פוליטכניק.

פרופ' יוסף זינגר (מימין) מקבל את המדליה מידי ג'רי מקארתור הולטין.

על פרופ' יוסף זינגר, שזכה בפרס ישראל לשנת תש"ס, ראה הכתבה שפרסמנו ב"ביעף" 85.

<חזרה לארכיון (עמוד ראשי)>

© האגודה למדעי התעופה והחלל בישראל  www.aerospace.org.il